Święto NMP Królowej Polski, 3.05.2022 r.

We wtorek 3.05.2022 r. w święto NMP Królowej Polski Ks. Michał Woźnicki SDB odprawił rano w Kaplicy-Celi Mszę Św. w rycie rzymskim.
Podczas kazania Ksiądz Michał Woźnicki SDB mówił m.in.:
“Nie może nam zabraknąć ognia wiary, że zmagamy się o wiarę, o zbawienie naszych dusz. Zmagając się o zbawienie naszych dusz, jako drogę do tego, czynimy zmaganie się o przywrócenie Mszy Św. w rycie rzymskim do naszego kościoła – Wroniecka 9”

Kazanie Księdza Michała Woźnickiego SDB z 3.05.2022 r. – do odsłuchania tutaj

Po Mszy Św. Ks. Michał Woźnicki SDB realizując wezwanie Salezjanina, Ks. Jacka Bałemby: “Pilnuj czytania. Jedna strona dziennie- codziennie” odczytywał kolejną cześć Katechizmu Katolickiego dla Ludu Bożego autorstwa Ks. prof. Franciszka Spirago, tym razem nie z reprintu, a z oryginału z 1906 r. z Biblioteki Salezjańskiej w Różanymstoku.
Kapłan wygłosił dla wiernych ”152″ Katechezę – do odsłuchania tutaj

Po wygłoszonej katechezie Ks. Michał Woźnicki SDB wraz z garstką wiernych udał się na dziedziniec Domu Salezjańskiego przed figurkę Matki Boskiej na Nabożeństwo Majowe, a następnie pod drzwi salezjańskiego kościoła NMP Wspomożycielki Wiernych z modlitwą o przywrócenie Mszy Św. w rycie rzymskim do tego i innych- wszystkich katolickich kościołów. – do odsłuchania tutaj

Kazanie Ks. Jacka Bałemby SDB na Święto NMP Królowej Polski 3.05.2022r do odsłuchania tutaj.