“Porządni kapłani”: Ks. Bałemba i Ks. Kowalczyk “nie mają odwagi, tchórze- płacą haracz za święcenia sub conditione… Strzeżcie się drogi faryzeizmu i obłudy!”

W sobotę 24 czerwca 2023 r. we wspomnienie Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, podczas rannej Mszy Św., przed wyjściem w 46 Pieszą Pielgrzymkę do Tulec, Ksiądz Michał Woźnicki SDB wygłosił kazanie:”Porządni kapłani: Ks. Bałemba i Ks. Kowalczyk płacą haracz za święcenia sub conditione.”– do odsłuchania tutaj.

Święty Jan jest wzorem kapłanów i wszystkich tych, którzy mają sobie powierzone kierownictwo dusz.

“A może tu jest Jan Chrzciciel- przeszedł”- nawiązał w kazaniu Ksiądz Michał Woźnicki SDB nie w odniesieniu do siebie- do swojej osoby, ale do słów wypowiedzianych przez tego Kapłana w grudniu 2017 roku. Ksiądz Woźnicki wówczas mówił: “Jeśli nie przyjmiecie Salezjanie tych słów- wejdzie Wam w boki. I wchodzi.
Brną- pociągają do piekła swoje dusze i tych, którzy im dają wiarę. Pociągają za sobą wielu. Dlaczego ?
Bo kieruje nimi strach przed prawdą- przed stwierdzeniem zgodnie z rzeczywistością. Tak jest, a tak nie jest. Tak rób, a tak robić Ci nie wolno(…)
A jak należy robić? Pan Bóg wie. Trzeba dopytać- trzeba rozeznać.
Jak się dopyta, rozezna trzeba podjąć, i trzeba wziąć i trzeba iść”
Dalej, w odniesieniu do obecnych czasów- dni Ksiądz Michał Woźnicki SDB mówił:
“… tu chodzi o wypełnienie Bożego planu, że sprawiedliwość daje radość (…) Człowiekowi należy się prawda, bo sprawiedliwość to oddać drugiemu co mu się słusznie należy. Sprawiedliwość człowieka wobec Boga i sprawiedliwość wobec drugiego człowieka.
Człowiekowi należy się prawda. Człowiekowi godzi się wiedzieć jak jest.
Niektóre rzeczy jest w stanie poznać sam, są w jego zakresie, o wielu jest pouczany, o wielu dowiaduje się od innych ludzi.
Sprawiedliwym jest wobec człowieka powiedzieć mu, jak jest. Człowiek jest zobowiązany znać prawdę. Miłość, pierwsze, wyraża się miłością do prawdy, do zgodności z rzeczywistością takim był Św. Jan i takim było Jego słowo.(…)
Św. Jan jest wzorem kapłanów i wszystkich tych, którzy mają sobie powierzone kierownictwo dusz. Mają obowiązek mówić zgodnie z rzeczywistością, mówić prawdę, każdemu i o każdym.
Mamy dzisiaj (wspomnienie) Narodzenia Świętego Jana, a jaki jest koniec?
Ścięta głowa.
Za co? Za mówienie prawdy.”
W dalszej części kazania Ksiądz Woźnicki odniósł się do podjętych decyzji, słów i konkretnych działań (lub braku działań) i wynikających z tych faktów konsekwencji swoich współbraci Księdza Jacka Bałemby SDB oraz Księdza Dariusza Kowalczyka SDB.
Ksiądz Woźnicki nawiązując w swoich słowach, szczególnie w aspekcie tajenia faktu, “na jakiej podstawie uwiarygadniają wyświęcenie na biskupa Ks. Michała Stobnickiego- jeśli fakt miał miejsce. Oni o tym wiedzą. Dlaczego tają przed nami ten fakt- przez fakt dyskrecji”. Przez stosowanie zasady dyskrecji.
“Zobaczmy w jakie weszli układy, w jakie weszli zależności(…)
To sprawy kościoła są!
Jeden, święty, powszechny, apostolski i kapłan ma głowę dać! Za kościół! A inaczej jak ma świętować święto Jana Chrzciciela?
Kazanie z 24.06.2023 r.- do odsłuchania tutaj.

Do sprawy tajenia faktu, jeśli miał miejsce, wyświęcenie na biskupa Ks. Michała Stobnickiego Ksiądz Michał Woźnicki SDB odniósł się tego dnia jeszcze dwukrotnie podczas drogi do Tulec, w ramach 46 Pieszej Pielgrzymki W Obronie Mszy Św. w rycie rzymskim.
Słowo:”O tajeniu faktu, jeśli miał miejsce, wyświęcenie na biskupa Ks. Michała Stobnickiego”- do odsłuchania tutaj.
Dokończenie Słowa na ten sam temat, przed południowym Różańcem- do odsłuchania tutaj.