Rozprawa apelacyjna “obwinionego” Księdza.

17.03.2022 r. odbyła się rozprawa apelacyjna Księdza Michała Woźnickiego “obwinionego” o to, iż podczas nabożeństwa w dniu 19.10.2020r. w Kaplicy-Celi nie okazał policjantom dowodu tożsamości oraz nie wykonywał poleceń policjantów…
Sąd Okręgowy w Poznaniu odrzucił apelację od wydanego wyroku skazującego.
Pani sędzina potrzebowała nieco ponad trzy minuty na wydanie wyroku…
Ksiądz Michał Woźnicki SDB w związku z tym, że Jego obecność nie była obowiązkowa – nie pojawił się tego dnia w Sądzie.
Na sali rozpraw był za to Pan Piotr Żytnicki z Gazety Wyborczej i liczna grupa aplikantów- radców prawnych, którzy jak sami stwierdzili nie byli zainteresowani tym, co naprawdę wydarzyło się podczas inicjowanej przez salezjanów brutalnej akcji policji 19 października 2020r. na Wronieckiej 9
Zapis ekspresowej rozprawy w Sądzie Okręgowym do obejrzenia tutaj
Ksiądz Michał Woźnicki SDB odniósł się do rozprawy w ogłoszeniach wygłoszonych w trakcie wieczornej Mszy Św. 18.03.2022 r. r. do odsłuchania tutaj

Sprawa dotyczy zdarzeń z 19.10.2020 r, gdy w wyniku interwencji Policjanci w brutalny sposób, w trakcie nabożeństwa, wytargali sprzed ołtarza Księdza Michała Woźnickiego SDB, zakłuli Kapłana w kajdanki i zawieźli na Komisariat, podobnie uczynili z ministrantem.
Policjanci byli wezwani przez księży salezjanów- konkretnie przez księdza Dawida Nowaka SDB, który świadomie wprowadził w błąd policjantów.
Mając świadomość, że wzywa i kieruje funkcjonariuszy do prywatnego mieszkania wskazywał, że nie są tam przestrzegane obostrzenia antycovidowe (maseczki oraz ograniczenia ilości osób w kościołach).
W tej sprawie , w dwóch różnych sędziów wydało podobne postanowienia odmawiając wszczęcia postępowania – wskazując że Kaplica- Cela to nie miejsce publiczne zatem nie obowiązują tam przepisy dot. obostrzeń w kościołach.
(Więcej o brutalnej interwencji policji z 19.10.2020r. do odczytania tutaj)
Wezwania policji z 19, 20 oraz 21 października 2020 r. to jedne z wielu przejawów prześladowania przez Salezjanów Mszy Św. w rycie rzymskim, Kapłana i wiernych katolików.