Środa Popielcowa

02.03.2022 r. w Środę popielcową Ksiądz Michał Woźnicki SDB przed Mszą Św. poświęcił popiół, którym następnie posypał głowy wiernych.

W trakcie Mszy Św. Ksiądz Woźnicki wygłosił ogłoszenia, w których Kapłan m.in. podzielił się kapłańskimi spostrzeżeniami na temat zachowań wiernych podczas zakończonego wczoraj Nabożeństwa 40-godzinnego.
Ksiądz Woźnicki wskazywał: “My wszyscy jesteśmy z fałszywej religii. Ktoś mówi o posoborowiu, że to jest katolicka wiara. To nie jest katolicka wiara. To jest podszyty kościół. To jest diabelski projekt, być może do ostatecznego planu niszczenia kościoła poprzez własne struktury”
Dalej Kapłan zwracał uwagę na zachowanie odpowiednich postów w trakcie Wielkiego Postu, a następnie nawiązał do ataków pracownika salezjańskiego- Pana Zbigniewa podczas Nabożeństwa 40-godzinnego oraz reakcji wiernych.
Na koniec Ksiądz Woźnicki mówił: “Niech nas Wielki Post przywodzi do odprawienia dobrej Spowiedzi Świętej”

Przypadająca na Środę Popielcowa Katecheza “93” Księdza Michała Woźnickiego SDB “O dzieciństwie Pana Jezusa” na podstawie Katechizmu Ks. prof. Franciszka Spirago- do odsłuchania tutaj


Kazanie na Środę Popielcową 02.03.2022 r.

Kapłan mówił m.in.:
“Kościół sypie dzisiaj na nasze głowy popiół wyrażający znikomość rzeczy, pokorę i pokutę, dla upokorzenia naszej pychy i przypomnienia nam prawa przemijalności i śmierci, któremu w skutek grzechu pierworodnego podlegamy.”

“Mamy duszę przygotować na największe Święto Zmartwychwstania Pańskiego. Mamy duszę swoją uświęcić. Mamy duszę swoją udoskonalić. Mamy duszę swoja od grzechu odrywać. Mamy duszę swoja od grzesznych przywiązań odrywać. Mamy duszę swoja od pokus odrywać. Mamy duszę swoja do życia w łasce uświęcającej naginać. Mamy duszę swoja do realizacji dobra i tylko dobra naginać, przymuszać się, lenistwo i ociężałość przezwyciężać. Mamy walczyć i zwyciężać. To jest najpoważniejsza wojna na świecie. Wojna na poziomie pojedynczej- mojej duszy. Wojna z wrogiem mojej duszy, którym jest błąd i grzech. Wojna o zwycięstwo w mojej duszy prawdy i łaski. Nie dezerteruj!”

“Od ponad pięćdziesięciu lat, w oficjalnych strukturach kościelnych, wprowadzono i wprowadza się elementy wrogie wierze katolickiej- obce.
Błąd. Nową religię obcą, wrogą wierze katolickiej- jedynej prawdziwej wierze, jedynej wierze dającej zbawienie. Po której stronie walczę? Czy walczę?”
Całe kazanie– do odsłuchania tutaj.

Ksiądz Jacek Bałemba SDB codziennie publikuje w internecie katolickie treści pod adresami:
Actualia.blog – Katolicki blog informacyjny o sprawach i wydarzeniach
SacerdosHyacinthus.com– Blog Kapłana Katolickiego
VerbumCatholicum.com– Ku odzyskaniu myślenia katolickiego