“Sto lat modernizmu” dalsze fragmenty lektury. 07.01.2022 r.

“Od Pana naszego Pana Jezusa Chrystusa nie odejdziemy!”

07.01.2022 r. podczas ogłoszeń Ks. Michał Woźnicki SDB odczytywał (z własnymi komentarzami) dalsze fragmenty lektury książki pt. “Sto lat modernizmu” autorstwa Ks. Dominique Bourmauda.
Kapłan odczytał m.in fragmenty wprowadzenia autora książki:
“Istnieje bowiem problem wymagający rozwiązania. Jest nim fakt nagłego pojawienia się nowego kościoła, czy też inaczej mówiąc fakt, że Kościół Katolicki znajduje się w kryzysie tożsamości. Jeśli czytelnik zdoła rozpoznać wyjątkowy stan dzisiejszego Kościoła z pewnością zechce prześledzić wraz z nami to badanie rozumiejąc, że od jego wyniku zależeć będzie jego życie lub śmierć … “

Na zakończenie odczytywania dłuższego fragmentu książki Ksiądz Michał Woźnicki SDB powiedział m.in.:
“Dzielę się tym fragmentem, tym wprowadzeniem autora do książki “Sto lat modernizmu Źródła II Soboru Watykańskiego”, dzielę się abyśmy w tym tygodniu oktawy Objawienia Pańskiego, śladem Mędrców, którzy przed wiekami ruszyli, by z objawionego im przez słowo Objawienia przejść do uznania Osoby, która im objawiła, do uznania w Dziecięciu Osoby zapowiedzianego Mesjasza. Byśmy my dzisiaj, zanurzeni dwa tysiące lat po fakcie Jezusa Chrystusa, Jego męki, Jego śmierci- Kościoła Katolickiego, kiedy przez minione 50 lat przez pasterzy kościoła jesteśmy prowadzeni wprost pod bramy piekła, przez autoryzowanie herezji, przez autoryzowanie zmienionego kultu, żebyśmy potrafili te wszystkie fałsze rozpoznać i im się sprzeciwić. Tak jak Mędrcy być gotowi do uznania Prawdy tam, gdzie ona rzeczywiście jest.
Pozostaje nam jedna droga: albo wrócimy do nauki katolickiej, do kultu katolickiego, do praktykowania wiary zgodnie z obyczajowością z dawną dyscypliną albo będziemy coraz bardziej brnąć jako osoby poddane herezji. Co nie daj Boże nikomu z nas.
Obyśmy wytrwali na tej drodze odżegnywania się od modernizmu tu, w tym miejscu przy Wronieckiej 9, niezależnie od tego jakie przyjdzie nam ponieść tego konsekwencje, od kogo by one nie były.
Wiemy, że idąc za wiarą katolicką, kultem katolickim, dyscypliną katolicką idziemy za “gwiazdą”, która prowadzi do Chrystusa.
Jeżeli to samo będzie robić hierarchia kościelna, będą robić ci, którzy noszą zaszczytne imię papieża będziemy im wierzyć, będziemy im ufać , będziemy ich się słuchać.
Jeżeli wiarę katolicką będą niszczyć, niszczyć katolicki dogmat, będą deptać katolicki kult przez nieskładanie Najświętszej Ofiary, wreszcie będą zmieniać dyscyplinę życia- będziemy ich słuchać tak jak (..) owieczki, którym przychodzi słuchać wilka.
W którymś momencie odejdziemy, uciekniemy.
Od wiary katolickiej, od kultu katolickiego, od Pana naszego Pana Jezusa Chrystusa nie odejdziemy choćby nie wiem jaki hierarcha się tego od nas domagał…”

Pełne ogłoszenia Księdza Michała Woźnickiego SDB z 07.01.2022 r.- do odsłuchania tutaj.