Uroczystość Objawienia Pańskiego, Trzech Króli 6.01.2022 r.

Ogłoszenia z 06.01.2022 r. Ks. Michała Woźnickiego SDB – do odsłuchania tutaj.
Kapłan mówił m.in.
– o kwestii różnych wiadomości wysyłanych do Kapłana: “ Jeżeli ktoś mi pisze z perspektywy takiej, że w jakiś sposób sprawa Wronieckiej dla niego nie jest jakąś w ogóle istotną rzeczą, no to ja też się nie poczuwam do jakieś wielkiego zajmowania się ani człowiekiem, ani sprawą (…) Jestem Kapłanem, który w tym miejscu broni wyrzuconej Mszy.”

“nie spotkałem przez 4 lata, jak tu stanąłem, wraz zwiernymi (…), od 21 grudnia 2017 roku w obronie Mszy Św., którą wyrzucił stąd ks. Pizoń, ks. rektor Szymczak- jak starego buta, wcześniej przywracając Mszę Świętą, nie spotkałem się, żeby publicznie (może poza Panam Rafałem Mosakowskim) ktoś bronił Mszy Świętej w tym miejscu, prawa do Mszy!”
“To miejsce potrzebuje konkretnego wsparcia, konkretnych autorytetów. Pytanie, gdzie one są?”

Kapłan zapytywał o reakcję osób zaangażowanych w zmaganie (szczególnie tych nie uczęszczających na co dzień do Kaplicy-Celi) na funkcjonujący na Youtubie kanał, na którym prezentowane są połączone w manipulacyjny sposób, powycinane z kontekstu wypowiedzi Księdza.
“Ktoś się musi nad tym nieźle natrudzić: przestudiować filmy, Księdza słowa, być może ma za to zapłacone, być może jest na etacie, być może teologię kończył, jakiś tam ex-ksiądz albo wprost – kompetencje w dziedzinie. To pytanie jest: a co w tej mierze robią czcigodni wierni? (…) Tu jest kwestia realnego stanięcia w obronie miejsca!”


W głoszonym po ogłoszeniach kazaniu, Ksiądz Woźnicki mówiąc o postawie Trzech Króli mówił również:
“Jak możliwe było nawrócenie z pogaństwa do Wiary Objawionej tak jest możliwe wobec narodów, które wyrzekły się Chrystusa i wiary Chrystusowej. Odrzucenie neopogaństwa i z powrotem przyjście do Wiary Objawionej. Potrzebna jest prawość, odwaga.
Takimi jesteśmy zobowiązani się stać”

W dalszej części kazania Kapłan wskazywał:
“Wojtyła- rocznik dwudziesty. (…)
Wyobrażasz sobie, że temu dziecku, urodzonemu w 1920 roku w Wadowicach, można by było mówić jako proroctwo: Ty wiesz, że ty za siedemdziesiąt lat będziesz z tego kościoła, z innych, wyrzucał Mszę Św. w rycie rzymskim i dokręcał śrubę żeby tam czasem (jej) nie odprawiano?
Franciszek jest kwiatkiem Wojtyłowym. Nie byłoby Franciszka bez Wojtyłowej nominacji na kardynała.
Więc patrz. Wojtyła- tutaj chrzczony – kościół w Wadowicach, za 50 lat, za 70 lat na tronie watykańskim przysłużysz się temu, żeby z każdego kościoła wywalać Mszę Św. na której (…) sakramenty przyjmowałeś (…)
Uwierzyłbyś w takie proroctwo?
Z każdym z nas się tak może stać.”

Dalej Kapłan mówił:
“Bardzo uważajmy na osoby, które jakiekolwiek prawdy nam mówią nie będąc gotowi występować z imienia i nazwiska. Bardzo uważajmy na takie osoby, które mówią zgodnie z rzeczywistością ale nie są gotowe występować z imienia i nazwiska. (…) potem sprzedadzą ci, korzystając że zdobędą wiarygodność, rzeczy, o których nam się nie śniło. Tak przyjęliśmy posoborowie i tak jesteśmy w stanie przyjmować każde inne kłamstwo.
Bądźmy przywiązani do prawdy, nie do osoby”


Całe kazanie Księdza Michała Woźnickiego SDB na Uroczystość Objawienia Pańskiego, Trzech Króli– do odsłuchania tutaj.

Kazanie Ks. Jacka Bałemby SDB na uroczystość Trzech Króli, 6.01.2022.
do odsłuchania tutaj.