Święto Nawrócenia Św. Pawła. Przestań Bogu kłamać o sobie!

25.01.2023 r. w Święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła, podczas rannej Mszy Św. w rycie rzymskim, Ksiądz Michał Woźnicki SDB wygłosił kazanie “Święto Nawrócenia Św. Pawła. Przestań Bogu kłamać o sobie!” – do odsłuchania tutaj.
Kapłan mówił m.in:
“Z czego mam się nawracać w Święto Nawrócenia Św. Pawła?
Ja nie żyd. Ja nie wyznawca religii mojżeszowej. Ja dziecko Boże, ja katolik, ja chrześcijanin. Ja katolik- wracam do wiary katolickiej- z tego samego krętactwa, którego się mogłem w ciągu życia nauczyć (…)
Wyrosłem jako krętacz. Od dziecka. Jako mężczyzna, jako kobieta nauczyłem się cwaniaczyć, krętaczyć, kłamać.
Święto Nawrócenia Św. Pawła. Przestań Bogu kłamać o sobie! Bóg o Tobie wie! Przestań drugim o sobie kłamać, bo Bóg o Tobie prawdę zna i wcześniej, czy później objawi się prawda o tobie. Przyjdą owoce twojego życia- jakie są. Coś wyrosło? Czy zgniłe? Jak zgniłe, to dlaczego tak jest?”

W południe Ks. Michał Woźnicki SDB modlił się wraz z garstką wiernych pod drzwiami salezjańskiego kościoła NMP Wspomożycielki Wiernych przy Wronieckiej 9 w Poznaniu.
Po modlitwach wierni usłyszeli od Kapłana Słowo z Wronieckiej: “Powinniśmy odważnie klękać, modlić się pod kościołami. Przykład Wronieckiej 9” – do odsłuchania tutaj.

Wieczorem 25.01.2023r. Kapłan wygłosił Katechezę na podstawie III tomu Katechizmu Ks. prof. Franciszka Spirago “Ofiarę składali już Apostołowie, a za nimi ich następcy, Biskupi i kapłani.” – do odsłuchania tutaj.

Po odczytaniu katechizmu z komentarzem Kapłan odczytał drugą część przedmowy do książki O. Jacka Woronieckiego O.P. pt. “KRÓLEWSKIE KAPŁAŃSTWO – STUDJUM O POWOŁANIU I WYCHOWANIU KAPŁANA KATOLICKIEGO”.