V Niedziela po Wielkanocy, 22.05.2022 r.

W niedzielę 22 maja 2022r. Ks. Michał Woźnicki SDB złożył w Kaplicy-Celi przy Wronieckiej 9/23 Ofiarę Mszy Św. w rycie rzymskim.

Podczas ogłosz Ksiądz Michał Woźnicki SDB mówił m.in.
– o tym, że jak ktoś- niewiasta, po małżeńskiej sprzeczce prosi kapłana (wiernych) o modlitwę: “bo mąż wyszedł i nie wiem co się stało”- gdzie jest, potem jak mąż wróci- należy księdzu i wiernym za modlitwę podziękować
– o niebezpieczeństwie protestanckich Biblii- tych wydawanych obecnie ale i tych sprzed 100 lat. Katechizm Katolicki Św. Piusa X mówi m.in.: “Katolik, któremu protestanci albo ich przedstawiciele ofiarowaliby Pismo Święte w wydaniu protestanckim powinien odmówić przyjęcia tego wydania, gdyż jest ono zakazane przez Kościół. Gdyby natomiast przez nieuwagę stał się właścicielem takiego tomu, powinien go jak najszybciej spalić albo oddać proboszczowi.”
Ogłoszenia z 22.05.2022 r. – do odsłuchania tutaj

Następnie Ks. Michał Woźnicki SDB wygłosił kazanie “Módlcie się. Módlcie się. Módlcie się.” oparte na nauce katechizmowej o modlitwie-  do odsłuchania tutaj.
Kapłan odczytywał i objaśniał fragmenty Katechizmu Katolickiego Św. Piusa X m.in.:
“Czym jest modlitwa?
Modlitwa jest wzniesieniem umysłu do Boga, aby oddać Mu cześć, aby Mu wyrazić podziękowanie, i aby Go poprosić o to, czego potrzebujemy.”
Kapłan w kazaniu mówił m.in.:
– “istotą masonerii- w każdej fałszywej religii- jest pomniejszenie chwały Bożej”
– “Chcę mieć te same święcenia, które miał Henryk Frydryszak (brat mamy Księdza). Dajcie mi je. Co mam podszkolić- podszkolę”
– “Gdyby nasi rodzice , od Vaticanum Secundum wytrwali przy Różańcu- przy całym Różańcu- mielibyśmy Wiarę katolicką, nie chodziliby na nową mszą…”
– “nie strasz człowieka drugim bezbożnym człowiekiem- na Boga wskaż: Boga się bój”
– o materiale- rozmowie Ks. Szymona Bańki FSSPX z o. Bonawenturą Wierzejewskim “Mój zakon idzie do piekła” “Mój zakon idzie do piekła”
– “kapłani Bractwa (Św. Piusa X) mają w swoim zapleczu kapłana Bractwa, i to nie byle jakiego, ale biskupa- biskupa Williamsona, którego (wyrzucili ze swoich struktur – dopisek J.Z.) za pewne rzeczy, które nazwał (…)
– na zakończenie Ksiądz Woźnicki odczytał korespondencję od Pana Piotra Przestrzelskiego korzystającego z posługi księży “FSSPX Resistance” w Irlandii, który opisał zasady, które są tam stosowane odnośnie dyskrecji dot. bezpieczeństwa JE biskupa Williamsona. Na koniec wiadomości Pan Piotr przedstawił opinię: “Nikt nie ma na czole wypisane czy jest ważnie wyświęconym biskupem, czy kapłanem, ale można popatrzeć na owoce. Sam Ksiądz (Michał Woźnicki SDB) mówił, że Pan Bóg broni tego miejsca (Wroniecka 9). Jeśliby Ksiądz nie miał święceń- nie byłoby Mszy, więc czego broni Pan Bóg?”


Po Mszy Św. Ksiądz Michał Woźnicki SDB wygłosił “171” Katechezę “O piekle. Do piekła idzie dusza z grzechem śmiertelnym nieodpokutowanym” na podstawie Katechizmu Ks. prof. Franciszka Spirago. do odsłuchania tutaj

Wieczorem wierni z Wronieckiej udali się z kwiatami do Wrocławia aby uczestniczyć we Mszy Św. w rycie rzymskim odprawianej przez Ks. Jacka Bałembę SDB i okazać Kapłanowi radość- podzielić radość z tytułu przyjęcia z rąk Biskupa Richarda Williamsona w tradycyjnych katolickich rytach: sub conditione Sakramentu Bierzmowania oraz sub conditione święceń kapłańskich. 
Więcej na temat tego wyjazdu- tutaj

Kazanie Ks. Jacka Bałemby SDB Kazanie przed świętem NMP Wspomożenia wiernych, 22.05.2022 r. do odsłuchania tutaj.