Wizyta kolędowa na Śląsku 20-21.01.2023 r.

W piątek 20.01.2023 r.- po rannej Mszy Św. w rycie rzymskim odprawionej w Katakumbach w Baranowie Ksiądz Michał Woźnicki SDB udał się na wizytę kolędową na Śląsk Cieszyński. Po drodze Kapłan zakupił w Częstochowie nowe lichtarze do ołtarza, następnie Ksiądz Woźnicki modlił się na Jasnej Górze, przed drzwiami Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
Następnego dnia rankiem Kapłan odśpiewał Godzinki ku czci NMP podczas spaceru wśród ośnieżonych górskich stoków.


U rodziny podejmującej Kapłana Ksiądz Woźnicki wygłosił przynależną do poprzedniego dnia Katechezę na podstawie III tomu Katechizmu Ks. prof. Franciszka Spirago
Po odczytaniu katechizmu z komentarzem Kapłan odczytał też fragment lektury duchowej: “Przygotowanie do śmierci” autorstwa Św. Alfonsa Marii de Liguori.
Katecheza i lektura duchowa przynależna do 20.01.2023- do odsłuchania tutaj.
Wygłoszona w sobotę 21.01.2023r. u kolejnej rodziny na Śląsku, Katecheza na podstawie III tomu Katechizmu Ks. prof. Franciszka Spirago “Ofiara krzyżowa Chrystusa była ofiarą zastępczą za grzechy całej ludzkości” – do odsłuchania tutaj.

W drodze powrotnej Ksiądz Woźnicki udał się z wizytą kolędową do domu, w którym zamieszkuje obecnie Mama i Siostra Księdza.

Ksiądz Michał Woźnicki SDB odniósł się do wyjazdu podczas niedzielnych ogłoszeń 22.01.2023- do odsłuchania tutaj.