III Niedziela po Objawieniu, 22.01.2023

W III Niedzielę po Objawieniu, 22.01.2023. Ksiądz Michał Woźnicki SDB udał się na południowe modlitwy przed drzwi kościoła na Wronieckiej 9.
Podczas modlitw Kapłana wraz z wiernymi, o przywrócenie Mszy Św. w rycie rzymskim do naszego, salezjańskiego kościoła przy Wronieckiej 9 w Poznaniu, po zakończonej nowej mszy, z kościoła wyszło dosłownie kilka osób, po których drzwi zamykał ubrany w cywilne rzeczy (dżinsy i kamizelkę) ks.(?) rektor Arkadiusz Szymczak SDB.
Po zakończonym różańcu i modlitwach Ks. Michał Woźnicki SDB wygłosił Słowo z Wronieckiej: Co jest “towarem zastępczym” za Mszę Św. w rycie rzymskim…?- do odsłuchania tutaj.

Następnie Ksiądz Woźnicki warz z wiernymi udał się do Baranowa, gdzie w Katakumbach Kapłan złożył Ofiarę Mszy Św. w rycie rzymskim, podczas której wygłosił ogłoszenia- do odsłuchania tutaj.

W ogłoszeniach Kapłan mówił m.in.:
– O wizycie kolędowej w trzech domach na Śląsku. “Ksiądz idzie z błogosławieństwem. Ksiądz idzie do domów w imię Jezusa Chrystusa. Idzie zasadniczo jako ten, który szuka dusz”.

– O zakupch w sklepie liturgicznym w Częstochowie. “… w naszym sklepie wszystko jest katolickie(…) Rzecz jest, że w tym sklepie nie było żadnego ornatu do Mszy Św. w rycie rzymskim, właściwie nic do Mszy Św. w rycie rzymskim. (…) Pytanie: co w tym sklepie jest dla katolickiego kultu? Wszystko jest dla kultu novus ordo.(…)
Dni judaizmu- to jest katolickie?
Dni protestantyzmu- to jest katolickie?
Dni islamu- to jest katolickie?
Nie! To nie jest katolickie! A firmują to papieże , biskup miejscowy (…)”.

– O wierze na zasadzie zabobonu- wprost okultyzmu. O kobiecie, która związała, że Ksiądz przez myśl rzucił urok i zadzwoniła do Kapłana aby “Ksiądz dobrze o niej pomyślał, żeby odczynił urok.”

– O prześladowaniu prawdziwych kapłanów- kapłanów w sutannach, w aspekcie chamskiego, w stosunku do Księdza, zachowania przy recepcji Domu Wczasowego Ondraszek w Ustroniu.

– O ostatnich wypowiedziach panów Jana Pospieszalskiego (o herezjach na ŚDM) i Pana Krystiana Kratiuka (o wstrząsającym tekście kard. Pella). ” Wychodzi na to, że nie da się tych gości słuchać. Zwodziciele – z perspektywy katolickiej (…)”

– O wezwaniu na wtorek 24.01.2023 do Sądu Rejonowego z tytułu posądzenia o mowę nienawiści dotyczącą żydow.

– Na koniec Ksiądz Woźnicki mówił m.in:
“Z kazania do powiedzenia jest jedno. Żebyśmy mieli cząstkę wiary chociażby tylko tej, którą miał setnik, żeby Pan Jezus mógł naszą wiarę pochwalić. Pochwali ją, jeśli będzie wierna…”

Ogłoszenia z 22.01.2023 r. , z powodu bólu głowy głoszone przez Kapłana na siedząco- do odsłuchania tutaj.


Wieczorem 22.01.2023r. Kapłan wygłosił Katechezę na podstawie III tomu Katechizmu Ks. prof. Franciszka Spirago “Ofiara krzyżowa Chrystusa była ofiarą zastępczą za grzechy całej ludzkości”.
Po odczytaniu katechizmu z komentarzem Kapłan odczytał też jeden z fragmentów ostatniego rozdziału lektury duchowej: “Przygotowanie do śmierci” autorstwa Św. Alfonsa Marii de Liguori.
Katecheza i lektura duchowa- do odsłuchania tutaj.

Kazanie Ks. Jacka Bałemby SDB na III Niedzielę po Objawieniu, 22.01.2023: O jedności Kościoła Katolickiego– do odsłuchania tutaj.