Katolicki Kapłan pod Sąd- oskarżany o mowę nienawiści dotyczącą Żydów. Rozprawa 24.01.2023 r.

23.01.2023 r., podczas wieczornej Mszy Św. w rycie rzymskim, Ksiądz Michał Woźnicki SDB wygłosił ogłoszenia– do odsłuchania tutaj.
Kapłan mówił m.in.
– O “41 Pieszej Pielgrzymce W obronie Mszy Św. w rycie rzymskim” która wyruszy w najbliższą sobotę 28.01.2023 spod Salezjańskiego Kościoła NMP Wspomożycielki Wiernych w Poznaniu przy Wronieckiej 9 do Sanktuarium Matki Bożej w Tulcach.
Przed pielgrzymką Kapłan odprawi o godz. 6:00 w Katakumbach w Baranowie Mszę Św. w rycie rzymskim.
– O mającej się odbyć we wtorek 24.01.2023 o godz. 13:45 w sali nr 210 Sądu Rejonowego Poznań Stare Miasto przy ul. Młyńskiej 1a, rozprawie, w której Kapłan oskarżany jest “o to, że 31 października 2021 w Poznaniu , za pośrednictwem serwisu youtube publicznie znieważył Żydów z powodu ich przynależności narodowej poprzez wypowiadanie wobec nich słów powszechnie uznanych za obelżywe oraz nawoływał do nienawiści na tle różnic narodowościowych, kierując wobec Żydów słowa mające na celu wzbudzenie wobec nich uczucia wrogości i braku akceptacji, powodujące negatywne do nich nastawienie (…)”
Ksiądz Woźnicki odnosząc się do tej rozprawy mówił m.in: “To nie przelewki, to nie są żarty. Chyba w ogóle Żydzi nie żartują(…) można wsadzić do więzienia, można zabić, można utruć, coś tam trzeba wymyśleć. Na Panu Jezusie Chrystusie już ten naród próbował, wobec niewinnych, co jest w stanie zrobić. I ci, którzy się jako spadkobiercy tego narodu mają, którzy są spadkobiercami narodu Bogobójców są gotowi sięgnąć po każde środki. Skoro mogli sięgnąć po niewinnego Pana Jezusa Chrystusa, nie ma trudności, żeby sięgnęli po każdego człowieka. Skoro Jezusowi Chrystusowi – Niewinnemu Barankowi dało się winę przypisać to cóż ze śmiertelnikom – zawsze się da- jest tylko kwestia znalezienia odpowiednich ludzi, być może odpowiedniej zapłaty itp.itd.”
Kazanie Księdza Woźnickiego z 31.10.2021 r. “INRI- Jezus Chrystus Król Żydowski. Dobrze, że Żydzi są. Dobrze, że Pan Jezus Żydów ma…”-  do odsłuchania tutaj

Ks. Woźnicki głosi kazanie 31.10.2021 r. “INRI- Jezus Chrystus Król Żydowski. Dobrze, że Żydzi są. Dobrze, że Pan Jezus Żydów ma…”– O schizofrenickim Bractwie (Św. Piusa X), o którym usłyszał dzisiaj Ksiądz Woźnicki od spowiednika.

– O materiale Pana Piotra Mrotka (Skandal u Salezjanów! Kolejny kapłan idzie na rzeź!). Ksiądz Woźnicki zauważył i docenił, że “jakaś osoba na publiczny sposób informuje Polaków o fakcie wyrzucenia Księdza Jacka Bałemby ze struktur Zgromadzenia Salezjańskiego. Ksiądz Woźnicki jednocześnie wskazywał, że informacja nie jest do końca rzetelna (podany niedokładnie starz kapłański), a także wskazywał na nieodpowiedni sposób zwracania się do Ks. Arcybiskupa Jana Pawła Lengi, ale i tez do kapłanów: Księdza Jacka Bałemby i Księdza Michała Woźnickiego.
Ksiądz Woźnicki mówił m.in. : “Chłopie! Jak Ty jesteś świecki to Ty powiedz: księże- ja przy księdzu stoję, a niemów księdzu przy czym ksiądz ma stać (…) To jest niedopuszczalne – to jest mentalność protestancka”

Odnosząc się jeszcze raz do jutrzejszej rozprawy Ksiądz Woźnicki mówił m.in:
“Dla mnie jest rzecz wielka do radości, do mówienia Deo gratias, Bogu niech będą dzięki, Ad Maiorem Dei Gloriam. Posłuchałem kazania tego kazania z 31.10.2021 (…) żadnej tam mowy nienawiści wobec Żydów nie znalazłem. Może jeżeliby nienawiść przypisać no to nienawiść do grzechu, który napominałem w katolikach (…) ale widać i to należy się cieszyć, w kazaniu były takie wątki o tym, że Polak jest w stanie się sprzedać i wtedy (…) jest kanalią i wychodzi, że ludzie z Otwartej Rzeczpospolitej (organizacja, która wniosła pozew do Sądu) chyba taki garnitur Polaków stanowią- takich zaprzedanych (…) uderz w stół, a nożyce się odezwą (…) Tym procesem wobec Księdza Michała Woźnickiego Żydzi bardzo ryzykują, że może się w Polsce w którymś momencie nie znaleźć człowiek, który się po katolicku wobec nich zachowa (…) Kazanie, które Ksiądz głosił 21 października, było z miłości do Żydów: nawróćcie się bo zginiecie.”

Wieczorem 23.01.2023r. Kapłan wygłosił Katechezę na podstawie III tomu Katechizmu Ks. prof. Franciszka Spirago “Łaski wyjednane przez Chrystusa na krzyżu spływają na pojedynczych ludzi przez środki łaski”.


Po odczytaniu katechizmu z komentarzem Kapłan odczytał ostatni fragment lektury duchowej: “Przygotowanie do śmierci” autorstwa Św. Alfonsa Marii de Liguori.
Katecheza i lektura duchowa- do odsłuchania tutaj.