Ks. Jacek Bałemba SDB 18.11.2022 r. wydalony ze Zgromadzenia Salezjańskiego. Informacja podana do publicznej wiadomości 18.01.2023r.

19.01.2023 r., podczas rannej Mszy Św. w rycie rzymskim, składanej w intencj Księdza Jacka Bałemby, Ksiądz Michał Woźnicki SDB wygłosił ogłoszenia: “O niegodziwym (nieważnym) akcie wyrzucenia z zakonu Ks. Jacka Bałemby SDB”– do odsłuchania tutaj.
Ksiądz Woźnicki mówił m.in.:
” Ode mnie w tej sprawie. Najpierw należałoby się do Pana Boga zwrócić i powiedzieć: Gloria Patri, et Filio, et Spiritui Sancto. Sicut erat in principio, et nunc, et semper, et in saecula saeculorum. Amen.”
Następnie Ksiądz Woźnicki przedstawił sylwetkę Księdza Jacka Bałemby SDB w aspekcie sprawowanej przez Kapłana Mszy Św. w rycie rzymskim, wskazując na, ważny dla sprawy wydalenia ze Zgromadzenia Salezjańskiego, fakt przyjęcia przez Księdza Bałembę 16 maja 2022r. sub conditione święceń kapłańskich z rąk Bp. Richarda Williamsona. 
Ksiądz Woźnicki mówił dalej m.in.: “Nasz sposób oceny, tego co czyni Ksiadz Jacek Bałemba Salezjanin, i co czynią władze zakonne Zgromadzenia Salezjańskiego – Prowincja Wrocławskatym swoim aktem, a on ma zaczepienie o Rzym, bo to jest decyzja Generała o wydaleniu ze zgromadzenia, żeby to właściwie ocenić, trzeba się najpierw odnieść do sytuacji w jakiej jest Kościół-w jakiej się znalazł, ziemskie struktury kościelne.
I tak długo jak nie przyjmiemy diagnozy, która nie jest sprzeczna z rzeczywistością- jest jak najbardziej wyjaśniająca, że kościół w swojej strukturze znalazł się w stanie herezji za sprawą instytucji Soboru (Watykanskiego II) i posoborowych papieży, w związku z tym- całej struktury władzy od biskupów po proboszczów, po najdrobniejszych księży, sięgając po wszystkie zgromadzenia męskie i żeńskie (…) Rzym stał się heretycki i jednocześnie schizmatycki.(…) W związku z tym kiedyś będzie uznane, że wszystkie akty, i tak się stanie gdy przyjdzie katolicki papież, papież zostanie katolikiem (…) wydane po soborze (…) zostaną uznane jako po prostu niebyłe. One nie dotyczą Kościoła. (…)
Dalej o Księdzu Jacku Bałembie mówię kapłan i Salezjanin.(…)
Zupełnie nie biorę do głowy- nie liczę się z takimi aktami, które mają znamię niegodziwości i mają znamię nieważności.”
Całe ogłoszenia Księdza Michała Woźnickiego SDB– do odsłuchania tutaj.

Ksiądz Woźnicki odniósł się do faktu wydalenia Księdza Bałemby ze Zgromadzenia Salezjańskiego również w “Słowie z Katakumb” z 19.01.2023 r. – do odsłuchania tutaj.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *