Nowa grafika przed Kaplicą-Celą

12.05.2022 r. po Mszy Św. i katechezie wygłoszonej przez Księdza Michała Woźnickiego SDB oczom wiernych ukazała się grafika zawieszona na wewnętrznej stronie uchylnych drzwi prowadzących z korytarza przed Kaplicą-Celą na klatkę schodową.
Na grafice przedstawiony jest “Bobek”- postać z bajki o Muminkach.
Jest to z pewnością nawiązanie do nazwiska komornika, pana Pawła Bobka, do którego wg informacji podanej w Gazecie Wyborczej, “salezjanie zwrócili się o wykonanie wyroku” eksmisji Księdza Michała Woźnickiego SDB.
Napisy na kartce głoszą: ” Woźnica, idę po ciebie….. Twój koszmar – Bobek”

Kartka wywieszona w Domu Salezjańskim przy Kaplicy-Celi.
Salezjańscy “Traditionis Custodes”.

wg. informacji zawartych internecie: cechą charakterystyczną “Bobka” jest wydzielanie nieprzyjemnego zapachu, skąd wzięła się jego oryginalna nazwa. W komiksach Bobek został przedstawiony jako postać będąca w stanie zjeść prawie wszystko, łącznie z meblami u Muminków. (…)
Charakteryzowały go chciwość, samolubność, ciekawskość i złośliwość. Poprzez swoje cechy Bobek sprawiał tam wiele problemów innym mieszkańcom Doliny, dlatego nie był przez nikogo lubiany.”

Po raz kolejny Salezjanie- ukazują swój poziom intelektualny oraz to czym jest nowa posoborowa wiara.
ks.(?) dyrektor Arkadiusz Szymczak, ks.(?) Dawid Nowak i ks.(?) Jacek Bielski – duma grona pedagogicznego w salezjańskiej szkole na Ratajach – wychowawcy młodzieży…

Ksiądz Michał Woźnicki SDB odniósł się 13.05.2022 r. do tej powieszonej na drzwiach kartki na początku głoszonej katechezy- do odsłuchania tutaj.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *