Arcybiskup Viganò o rewolucji liturgicznej i reformach liturgii Wielkiego Tygodnia Piusa XII

12.05.2022 r. Ks. Michał Woźnicki SDB, odśpiewał wraz z garstka wiernych Nabożeństwo Majowe na sprofanowanym przez pracownika salezjańskiego miejscu przed figurą Matki Bożej (zawieszona maska p-gaz na znaku zakazu używania telefonów, ustawione centralnie taczka z ziemią i zielskiem oraz stara cegła). Widać śpiew dla Matki Bożej musiał przeszkadzać salezjanom bo w trakcie nabożeństwa energicznie zamknięto najbliższe figurze okno w kuchni dla księży , a chwilę później w oknie obok ukazał się ks.(?) Dawid z szyderczym uśmiechem na twarzy.

Po nabożeństwie Ksiądz Michał Woźnicki SDB odprawił w Kaplicy-Celi Mszę Św. w rycie rzymskim z intencją za śp. Księdza Klausa Wotsaka – kapłana, który nigdy nie odprawiał nowej mszy- w dniu jego pogrzebu.

Podczas kazania  Ksiądz Michał Woźnicki SDB m.in.:

– odniósł się do osoby zmarłego śp. Księdza Klausa Wotsaka, który za życia modlił się, odprawiał też Msze Św. za Księdza Michała Woźnickiego SDB

– odczytał wypowiedź Arcybiskup Viganò z 10 maja 2022r. “o rewolucji liturgicznej i reformach liturgii Wielkiego Tygodnia Piusa XII”- dodając swoje komentarze
Arcybiskup Viganò odpowiadając na zadane pytanie wskazywał m.in:
“uważam obrządek zreformowany za bardzo wybrakowany i z pewnością favens haeresim (zgoda na herezję), przyłączając się do potępienia kardynałów Ottavianiego i Bacciego, jak również arcybiskupa Marcela Lefebvre’a, i jestem przekonany, że Novus Ordo powinno być po prostu zniesione i zakazane, a obrządek tradycyjny powinien zostać ogłoszony jedynym obowiązującym Obrządkiem Rzymskim.”
“Wiele wspólnot, które korzystają z Motu Proprio Summorum Pontificum, celebruje obrzędy Wielkiego Tygodnia według Mszału sprzed reformy Piusa XII. Sama Komisja Ecclesia Dei zatwierdziła tę dyspensę, biorąc pod uwagę racje podane przez tych, którzy prosili o jej uprawomocnienie. Dlatego nie widzę powodu, dla którego Bractwo, które stało na czele obrony Mszy tradycyjnej w znacznie trudniejszych czasach, nie może zrobić tego samego. Z pewnością, kiedy Kościół odnajdzie się na nowo, wszystko to będzie musiało zostać ponownie wciągnięte w ramy prawa; prawa, które – miejmy nadzieję – mądrze weźmie pod uwagę krytykę, jaka została podniesiona.”

– zapytywał w odniesieniu do odczytanej wypowiedzi Ks. Arcybiskupa Viganò, w kontekście zmarłego śp. Księdza Klausa Wotsaka– kapłana Kapłańskiego Bractwa Św. Piusa X:
” Czy miał kłopoty od Bractwa, ze względu na Wielki Tydzień (sprawowany wg liturgii sprzed reformy 1955r.), czy będzie miał albo ma kłopoty na Sądzie Ostatecznym?
A jak Ty chcesz w swoim życiu?”


– odczytał ze strony Actualia.blog  wpis Księdza Jacka Bałemby SDB “Nawet tam nie wchodźmy!”:
cytata za Actualia.blog: “Osłabienie rozumu i znieprawienie sumienia są powszechne! Jak można nie rozumieć tak oczywistych spraw?
Przynajmniej tyle powinniśmy już rozumieć, że nie są to prywatne i przesadne wskazówki i wydumki szeregowego księdza. Chodzi o reguły obiektywne i o uszanowanie największej świętości – Najświętszego Sakramentu. Wymóg wiary katolickiej!
Obiektywny fakt jest taki: o ile konsekracja ma miejsce, a Komunia udzielana jest na rękę, praktyka ta skutkuje utratą niezliczonej liczby konsekrowanych cząstek (partykuł), które spadają na podłogę i są deptane przez ludzi.
Trzeba czynić, co tylko możliwe, aby nie mieć udziału w straszliwym i powszechnym znieważaniu Najświętszego Sakramentu przez Komunię na rękę.
Trzeba czynić, co tylko możliwe, aby Najświętszy Sakrament w najwyższym stopniu uszanować i uczcić.
Konkretnie – wymóg wiary katolickiej:
– Związać się wyłączniedożywotnio i nieodwołalnie z Mszą Świętą w rycie rzymskim.
– Podejmować ekspiację za wołający o pomstę do Nieba powszechny proceder profanowania, nieuszanowania i deptania konsekrowanych cząstek Najświętszego Sakramentu, związany z Komunią na rękę.
– Nie wchodzić w ogóle do tych kościołów i kaplic, w których udzielana jest Komunia bez pateny oraz na rękę, by nie narazić Najświętszego Sakramentu na podeptanie!”

– w aspekcie powyższego Ksiądz Woźnicki zapytywał : “kto stoi po stronie ważniejszej prawdy- katolickiej prawdy, czyli dotyczącej konsekracji? Ksiądz Trytek, czy Ksiądz Bałemba?
I odpowiedź mamy, że bardziej prawdy o obecności Pana Jezusa (w konsekrowanych cząstkach) w praktyce broni Ksiądz Jacek Bałemba niż Ksiądz Trytek, który swoich wiernych zabiera po Mszy na obchód kościołów w Krakowie nie dając im uspokojenia sumienia- bo nie może tego dać- jako gwarancja, że w tych kościołach nie przyjmuje się, nie udziela się Komunii Świętej do rąk i bez użycia pateny.”

– poinformował wiernych, że “żydowska gazeta dla Polaków informuje w sprawie Kapłana z Wronieckiej- ponoć pierwszy przypadek w Polsce- już widzą tu, że tu policja wejdzie, komornik… A ja dzisiaj tę Mszę odprawiam upraszając za duszę śp. Księdza Klausa żeby jako dusza czyśćcowa- nieba życzymy ale realnie przyjmuję- przychodził z pomocą tutaj: Księdzu, wiernym, nam- żebyśmy Pana Jezusa nie zawiedli, wykazali wierność, we wszystkim, do końca.”

– na koniec Kapłan mówił o “szukaniu swego” przez pana ministranta w aspekcie prośby o zmianę godziny sprawowania wieczornej Mszy Św. przed wyjazdem na pielgrzymkę do Gietrzwałdu.

Kazanie Księdza Michała Woźnickiego SDB z 12.05.2022 r. – do odsłuchania tutaj

Po Mszy Św. Ks. Michał Woźnicki SDB wygłosił dla wiernych Katechezę”161″ – dalszą część “10 Artykułu wiary. O grzechów odpuszczeniu””,
Kapłan realizując wezwanie Salezjanina, Ks. Jacka Bałemby: “Pilnuj czytania. Jedna strona dziennie- codziennie” odczytywał kolejną cześć Katechizmu Katolickiego dla Ludu Bożego autorstwa Ks. prof. Franciszka Spirago z Biblioteki Salezjańskiej w Różanymstoku. Katecheza – do odsłuchania tutaj

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Zrzut-ekranu-2022-01-08-114821-1024x151.jpg

Po zakończonych modlitwach- wieczorem taczka z ziemią i zielskiem została odstawiana na bok sprzed figury Matki Bożej.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *