Powód zgorszenia: nienawiść dwóch niewiast.

W poniedziałek 21 listopada 2022 r., podczas Mszy Św. w rycie rzymskim, Ksiądz Michał Woźnicki SDB wygłosił ogłoszenia- do odsłuchania tutaj.

Kapłan poinformował, że w najbliższą sobotę, 26 listopada, jak Pan Bóg da, wyruszy z Poznania Wronieckiej 9 do Tulec z kolejną (39) Pieszą Pielgrzymką by upraszać przywrócenia Mszy Św. w rycie rzymskim do naszego salezjańskiego kościoła przy Wronieckiej 9.
W dalszej części ogłoszeń Ksiądz Woźnicki mówił m.in.
że jeśli wśród wiernych są tacy, którzy twierdzą, że wśród garstki wiernych “istnieje taki podział na tych, którzy potrafią samodzielnie myśleć, i krytycznie coś Księdzu powiedzieć, i na tych, którzy bezkrytycznie Księdza słuchają i nic Księdzu krytycznie nie powiedzą, to gdyby to “krytycznie” dotyczyło rzeczy złych, a Ksiądz się z nich się w jakiś sposób nie wycofywał, to znaczyłoby, że to miejsce jest bardzo niebezpiecznym duchowo.
W związku z tym, albo coś z tym spostrzeżeniem jest nie tak, i wtedy należałoby je korygować, i dobrze byłoby się do Księdza z tym jakoś zgłosić, albo nie korygować, bo nie ma co korygować (…)
Jako duszpasterz polecałbym (wtedy) znajdywanie innych miejsc- nie niebezpiecznych duchowo. To nie jest żadne szyderstwo- to jest wynik logicznego rozstrzygania spraw.”

W dalszej części ogłoszeń Kapłan odnosząc się do wczorajszego, wzajemnego odnoszenia się przy niedzielnym stole dwóch niewiast, mówił m.in.:
“Mamy do czynienia z nienawiścią…!”
I dalej Kapłan nawiązał do swojego (niezauważonego z tytułu zapalczywości owych niewiast) odejścia od stołu i zejścia do pomieszczenia, które ma się stać kaplicą, a w którym znajduje się tymczasowo wizerunek Matki Bożej Pogromicielki islamu i wszelkich herezji. Ostatecznie do tego pomieszczenia zeszli też wszyscy zasiadający do stołu wierni.
Kapłan odnosząc się do tej sytuacji wskazał, że: “Matka Najświętsza nas ocala, Was ocala, dlatego, że wczorajsze wydarzenie właściwie pokazuje, że powinno doprowadzić do takiej sytuacji, że ze względu na dwie niewiasty, albo one, może z nimi, odchodzi się z tego miejsca, trzaskam drzwiami- więcej tu nie przyjdę. Ze względu jedna na drugą, druga na pierwszą… no chyba, że zgoda na taki konsensus: ja będę chodzić w dni parzyste, a Ty w nieparzyste (…)
To co mamy do zobaczenia. Przez ten wizerunek (Matki Bożej), w tym miejscu, w którym ma być kaplica, na ten moment- na wczoraj, jest zobaczenie Łaski Bożej, że Matka Najświętsza nas ocala. Was ocala- jako wiernych.(…)
Trzeba mieć do siebie zrozumienie, że wychodzenie z herezji modernizmu jest wychodzeniem z grzechu. I to nie idzie tak łatwo…”
“W przypadku dwóch niewiast, język, który stosują na zewnątrz mi mówi o szczerej nienawiści. Jeżeli tak nie jest, to pytanie dlaczego na zewnątrz jest tak okazywane?
Tak są ludzie ze sobą, jak się szczerze nienawidzą! (…) Jest to powodem zgorszenia!
Jest tutaj ratunek . W tym domu.(…) Matka Najświętsza uprasza łaski”

Na koniec ogłoszeń Ksiądz Michał Woźnicki SDB odniósł się do wpisu Księdza Jacka Bałemby SDB “Wieczór Cecyliański”, zamieszczonego na blogu Actualia.

Po Mszy Św. Kapłan wygłosił Katechezę “O okazji do grzechu- zła prasa i romanse” na podstawie Katechizmu Ks. prof. Franciszka Spirago. 
Po odczytaniu katechizmu z komentarzem Kapłan odczytał jeden rozdział lektury duchowej: “Przygotowanie do śmierci” autorstwa Św. Alfonsa Marii de Liguori.
Katecheza i lektura duchowa- do odsłuchania tutaj.

We wtorek 22 listopada 2022 r., podczas rannej Mszy Św. w rycie rzymskim, Ksiądz Michał Woźnicki SDB wygłosił słowo “O szczerej niewieściej nienawiści wobec siebie jako owocu posoborowego neopogaństwa”- do odsłuchania tutaj