Rozprawa apelacyjna “obwinionego” pana ministranta.

09.11.2021 r. odbyła się rozprawa apelacyjna Pana ministranta Jakuba Zygarłowskiego “obwinionego” o to, iż podczas nabożeństwa w dniu 19.10.2020r. w Kaplicy-Celi nie okazał policjantom dowodu tożsamości oraz nie wykonywał poleceń policjantów…
Sąd Okręgowy w Poznaniu odrzucił apelację od wydanego 22.06.2021 r. wyroku skazującego.
Pani sędzina Agata Adamczewska potrzebowała nieco ponad dwie minuty na wydanie wyroku…
Błogosławieństwo Ks. Michała Woźnickiego SDB przed rozprawą, przebieg rozprawy, ogłoszenie wyroku oraz słowo Kapłana po rozprawie do obejrzenia tutaj
Ksiądz Michał Woźnicki SDB odniósł się do tych wydarzeń podczas słowa wygłoszonego w trakcie wieczornej Mszy Św. 09.11.2021 r. do odsłuchania tutaj

Sprawa dotyczy zdarzeń z 19.10.2020 r, gdy w wyniku interwencji Policjanci w brutalny sposób, w trakcie nabożeństwa, wytargali sprzed ołtarza Księdza Michała Woźnickiego SDB, zakłuli Kapłana w kajdanki i zawieźli na Komisariat, podobnie uczynili z ministrantem.
Policjanci byli wezwani przez księży salezjanów- konkretnie przez księdza Dawida Nowaka SDB, który świadomie wprowadził w błąd policjantów.
Mając świadomość, że wzywa i kieruje funkcjonariuszy do prywatnego mieszkania wskazywał, że nie są tam przestrzegane obostrzenia antycovidowe (maseczki oraz ograniczenia ilości osób w kościołach).
W tej sprawie , w dwóch różnych sędziów wydało podobne postanowienia odmawiając wszczęcia postępowania – wskazując że Kaplica- Cela to nie miejsce publiczne zatem nie obowiązują tam przepisy dot. obostrzeń w kościołach.
(Więcej o brutalnej interwencji policji z 19.10.2020r. do odczytania tutaj)
Wezwania policji z 19, 20 oraz 21 października 2020 r. to jedne z wielu przejawów prześladowania przez Salezjanów Mszy Św. w rycie rzymskim, Kapłana i wiernych katolików.
Szczegóły dotyczące procesu Pana ministranta  do odczytania tutaj