XXIV Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego, 20.11.2022 r.

W XXII Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego, 06.11.2022 r. wierni przed Mszą Św. odmówili Różaniec przed nową figurą Matki Bożej, ustawioną na tle nowych firan zamontowanych w pomieszczeniu, w którym sprawowana jest przez Kapłana Msza Św. w rycie rzymskim.


Podczas Mszy Św. Ksiądz Michał Woźnicki SDB wygłosił ogłoszenia i kazanie- do odsłuchania tutaj.
W ogłoszeniach Kapłan mówił m.in.:
– o materiałach wycofywanych z YouTube z powodu ingerencji najprawdopodobniej ks.(?) Jacka Bielskiego SDB
– o tym, czego nie wypada pisać i czynić w związku z wypominkami.

W kazaniu na ostatnią Niedzielę roku liturgicznego Kapłan mówił m.in.:
“… są ludzie, którym się wydaje, że to nigdy nie nastąpi, że hulaj dusza piekła nie ma, a piekło jest!
Kościół przedstawia, pokazuje w ostatnia niedzielę (roku liturgicznego) to, co pokazuje nam zawsze: jest koniec. Przyjdzie kryska na matyska.
Jest przyjście powtórne Chrystusa. Jest sąd. Jest koniec historii doczesności, którą określamy- koniec świata. I znaki będą te same- podobne, zbieżne z tymi, które towarzyszyły zburzeniu Jerozolimy.
W ostatnią niedzielę, XXIV Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego, kiedy Księdzu dane jest sprawować Mszę Św. już nie w Poznaniu, Wroniecka 9, nie w Kaplicy-Celi, nie w kościele, ale tutaj w domu (…) patrzmy z ufnością w czas, który przed nami.
Ma on definitywne ostatecznie zakończenie historii przez przyjście Chrystusa (…) na Sąd Ostateczny. Wyczekujmy Go, przyzywając Łaski. (…)
Pan Bóg daje łaskę na to wydarzenie się przygotować.”

Po południu 20.11.2022r. Kapłan wygłosił Katechezę na podstawie Katechizmu Ks. prof. Franciszka Spirago. 
Po raz pierwszy Ksiądz Woźnicki głosił katechezę w pomieszczeniu, które ma się stać niezależnym, stałym miejscem sprawowania Mszy Św. w rycie rzymskim.
Kościół w katakumbach.

Po odczytaniu katechizmu z komentarzem Kapłan odczytał też jeden rozdział lektury duchowej: “Przygotowanie do śmierci” autorstwa Św. Alfonsa Marii de Liguori.
Katecheza i lektura duchowa- do odsłuchania tutaj.

Wieczorem Ksiądz Michał Woźnicki SDB modlił u drzwi kościoła o przywrócenie Mszy Św. w rycie rzymskim do naszego salezjańskiego kościoła przy Wronieckiej 9- do odsłuchania tutaj.
Po modlitwie Kapłan wygłosił słowo: “Dzień zwycięstwa Chrystusa jest coraz bliżej.” – do odsłuchania tutaj.

Kazanie Ks. Jacka Bałemby SDB na XXIV Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego, 20.11.2022: Novíssimi– do odsłuchania tutaj.