13 Piesza Pielgrzymka do Gietrzwałdu z intencją o biskupów dla Polski, wiernych Tradycji katolickiej. 14-15 stycznia 2023 r.

W dniach 14-15 stycznia 2023 r. odbyła się prowadzona pod opieką duchową Księdza Michała Woźnickiego SDB, 13 Piesza Pielgrzymka z Olsztyna do Gietrzwałdu.

W sobotę 14 stycznia, wcześnie rano, chwilę po godz. 3:00 Ksiądz Michał Woźnicki SDB odprawił w Baranowie, w Katakumbach przy Placu Zmartwychwstania 1 Mszę Św. w rycie rzymskim rozpoczynającą “13 Pieszą Pielgrzymkę z Olsztyna do Gietrzwałdu” z intencją: o uproszenie dla Polski biskupów wiernych Tradycji katolickiej. Ogłoszenia wygłoszone przez Księdza Woźnickiego podczas Mszy Św. – do odsłuchania tutaj.

Po Mszy Św. Kapłan wraz z wiernymi wyruszył w podróż do Olsztyna by chwilę po godz. 10:00 pojawić się przed kościołem Matki Bożej Różańcowej na Dajtkach. W trasę z Kapłanem, piechotą do Gietrzwałdu, wyruszyło 6 pątników + jedna osoba samochodem.

Rozmowy, modlitwa i Słowo do pielgrzymów Księdza Michała Woźnickiego SDB przed wyruszeniem w trasę- do odsłuchania tutaj.

Po wyruszeniu w drogę i odśpiewaniu kilku pieśni, Kapłan wraz z wiernymi modlili się Godzinkami ku czci NMP, a następnie została odmówiona pierwsza część Różańca.

Po przerwie na posiłek i odmówieniu drugiej części Różańca, Ksiądz Michał Woźnicki SDB wygłosił słowo na temat: Herezja materialna i formalna– do odsłuchania tutaj
oraz słowo “o herezji oraz o stanie bezżennym” – do odsłuchania tutaj

Chwilę przed godz. 17:00 Kapłan i wierni dotarli do celu, do Gietrzwałdu- w miejsce, gdzie w 1877 roku objawiła się Matka Boża.
Ksiądz Woźnicki wraz z pielgrzymami dochodząc do Gietrzwałdu i w miejscu objawień odmawiał ostatnią część Różańca, wypowiadając comiesięczną intencję przyniesioną do Matki Bożej- do odsłuchania tutaj.

Wieczorem. Kapłan wygłosił Katechezę “Błogosławieni: miłosierni, czystego serca, pokój czyniący.” na podstawie Katechizmu Ks. prof. Franciszka Spirago. 
Po odczytaniu katechizmu z komentarzem Kapłan odczytał jeden rozdział lektury duchowej: “Przygotowanie do śmierci” autorstwa Św. Alfonsa Marii de Liguori.
Katecheza i lektura duchowa- do odsłuchania tutaj.

W drugim dniu pielgrzymki, w niedzielę 15 stycznia rano, wierni w miejscu noclegu odśpiewali Godzinki ku czci NMP oraz odmówili pierwszą część Różańca.
Po południu Kapłan modlił się z wiernymi przy Źródełku, przy kapliczce Św. Józefa oraz w miejscu Objawiń Matki Bożej– do odsłuchania tutaj.
Na zakończenie Ksiądz Michał Woźnicki SDB wygłosił Słowo z Gietrzwałdu– do odsłuchania tutaj.

Po powrocie do Poznania, Ksiądz Michał Woźnicki SDB odprawił w Baranowie, w Katakumbach przy Placu Zmartwychwstania 1 Mszę Św. w rycie rzymskim kończącą “13 Pieszą Pielgrzymkę z Olsztyna do Gietrzwałdu” z intencją: o uproszenie dla Polski biskupów wiernych Tradycji katolickiej.
Ogłoszenia podsumowujące 13 Pieszą Pielgrzymkę z Olsztyna do Gietrzwałdu wygłoszone przez Księdza Woźnickiego podczas Mszy Św. – do odsłuchania tutaj.
W ogłoszeniach Kapłan wskazał też na prace wykonane w ostatnim czasie w miejscu sprawowania Mszy Św. w Katakumbach w Baranowie- głównie za sprawą Pana Piotra.
Następnie, w nawiązaniu do wysłuchanego w drodze powrotnej kazania do Księdza Jacka Bałemby SDB O nierozerwalności małżeństwa Ksiądz Michał Woźnicki SDB wygłosił kazanie “Boże ratuj! Zrobię wszystko, co wskażesz”- do odsłuchania tutaj.
W pierwszej części kazania Kapłan odczytał ostatnią część II tomu katechizmu autorstwa Ks. prof. Franciszka Spirago, następnie Ksiądz Woźnicki głosił kazanie na temat Sakramentu Małżeństwa.

Kolejna– 14 Piesza Pielgrzymka z Olsztyna do Gietrzwałdu z intencją o biskupów Tradycji Katolickiej dla Polski, odbędzie się, jak Pan Bóg da, w sobotę 11 lutego 2023r.
Więcej informacji w zakładce: “Pielgrzymki”.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *