Druga rozprawa “obwinionego” ministranta 26.03.2021 r.

26.03.2021 r. Ks. Michał Woźnicki SDB odniósł się do dzisiejszych wydarzeń w Sądzie Rejonowym Poznań Stare Miasto – do odsłuchania tutaj.

26.03.2021 r. odbyła się druga rozprawa ministranta “obwinionego” o to, iż podczas nabożeństwa w dniu 19.10.2020r. w Kaplicy-Celi nie okazał policjantom dowodu tożsamości oraz nie wykonywał poleceń policjantów…

W wyniku interwencji Policjanci w brutalny sposób, w trakcie nabożeństwa, wytargali sprzed ołtarza Księdza Michała Woźnickiego SDB, zakłuli Kapłana w kajdanki i zawieźli na Komisariat, podobnie uczynili z ministrantem.
(Więcej o brutalnej interwencji policji z 19.10.2020r. do odczytania tutaj)

26.03.2021 r. na wniosek Sędziego policjanci na początku rozprawy wynieśli ministranta z sali sądowej z powodu nie zakrywania ust i nosa.
Ministrant wskazywał Wysokiemu Sądowi iż postępuje podobnie jak pracownicy Sądu, którzy również nie mieli zakrytych ust i nosa (co jest uwiecznione na filmie).

Argumentacja ta nie została wzięta pod uwagę…
Podczas wynoszenia “obwinionego” z sali sądowej, mający zeznawać jako świadek, ks. Dawid Nowak z cynicznym uśmiechem pomachał ministrantowi ręką “na do widzenia”.
Zapis z Sądu oraz interwencji policji – do odsłuchania tutaj.

Po godzinie, od rozpoczęcia rozprawy z Sądu wyszli zeznający jako świadkowie
ks. Arkadiusz Szymczak SDB i ks. Dawid Nowak SDB.
Ks. rektor (ponownie) nie odpowiedział na pytania wiernego dot. Mszy Św. w rycie rzymskim.
Jedyne na co było stać obu księży (bez sutann) to szyderczy śmiech (do obejrzenia tutaj) jako reakcja na potknięcie się ministranta o ustawioną w poprzek chodnika hulajnogę.
Śmiech z cudzego nieszczęścia. Znamienne…

Po chwili na teren Sądu próbował wejść Ksiądz Michał Woźnicki SDB oraz dwie wierne. Kapłan oraz panie mieli zeznawać jako świadkowie w tym samym procesie, jednak nie zostali wpuszczeni na teren sądu. Ksiądz z powodu nie posiadania maseczki – policjantów nie przekonywały słowa, że Kapłan przeszedł niedawno zapalenie płuc.
Pani mimo posiadanych masek (teatralnych) zakrywających usta i nos – również nie zostały wpuszczone na teren sądu. Zapis prób wejścia na teren sądu Księdza Woźnickiego oraz pań – do obejrzenia tutaj.

Informacje na temat pierwszej rozprawy ( z 26.02.2021 r.) – znajdują się tutaj