III Niedziela po Wielkanocy, 21.04.2024 r. “Maluczko, a nie ujrzycie mnie…”. Życie wieczne jest za życie dla Boga, w Bogu!

21.04.2024 r. w III Niedziela po Wielkanocy, po odmówionym przez wiernych Różańcu, Ksiądz Michał Woźnicki SDB odprawił Mszę Św. w rycie rzymskim w domowej kaplicy w katolickim domu w Baranowie przy Placu Zmartwychwstania 1.
Kapłan wygłosił kazanie: “”Maluczko, a nie ujrzycie mnie…”. Życie wieczne jest za życie dla Boga, w Bogu!”– do odsłuchania tutaj

Ksiądz Woźnicki mówił m.in:
“…Żyjemy w czasach, w których struktura kościelna nie wytrzymała tego czasu- obowiązku trwania przy Wierze katolickiej i w latach sześćdziesiątych przechodzi na zalegalizowany modernizm- nie stwierdzając tego- przez wydarzenie Soboru i posoborowych- każą nam wierzyć- papieży…”
” Stanięcie po stroni Mszy Św. w rycie rzymskim musi się wiązać dla każdego z nas- kapłana, który odrywa się z modernizmu- z konsekwencjami. I one mogą być bardzo dolegliwe…”
“Pytamy się: jak mamy żyć? I odpowiedź jest zawsze ta sama: mamy żyć w oparciu o to, co nam Chrystus- co nam Kościół daje.
Łaska płynąca z Sakramentów, nauka katolicka, życie po katolicku- ale życie: wpatrzony jestem w niebo i dla nieba mam żyć, dla Boga muszę żyć. Jeżeli nie żyję dla Boga- marnuję swoje życie. Jeżeli żyję dla ludzi- marnuję swoje życie. Jeżeli żyję bardziej dla ludzi niż dla Boga- marnuję życie- życie swoje i innych. Okłamuję ich, okłamuję siebie i życia wiecznego za to nie ma! Życie wieczne jest za życie dla Boga, w Bogu! Nasze życie tutaj- to jest to “maluczko”, które chcemy sobie skrócić po ludzku- nie cierpieć tym cierpieniem, które jest związane życiem dla Boga, z niesieniem Krzyża Chrystusowego”

Po Mszy Św. odbyła się przynależna do niedzieli w okresie Wielkanocnym procesja. Ksiądz Michał Woźnicki SDB obszedł dom z Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie wraz z służbą liturgiczną i wiernymi.

Po południu Ksiądz Michał Woźnicki SDB udał się rowerem do Poznania na Wroniecką, gdzie wraz z Panem ministrantem modlił się o przywrócenie Mszy Św. w rycie rzymskim do naszego salezjańskiego kościoła przy Wronieckiej 9.
Po modlitwie Kapłan wygłosił Słowo: “Za bezbożność będą przychodzić kary Boże.”- do odsłuchania tutaj.

Kazanie Ks. Jacka Bałemby SDB na III Niedziela po Wielkanocy, 21.04.2024 r. – do odsłuchania tutaj. “Wspomnienie Objawienia się NMP Niepokalanie Poczętej w Lourdes”

Kazanie Ks. Dariusza Kowalczyka SDB na III Niedziela po Wielkanocy, 21.04.2024 r. – do odsłuchania tutaj – pod tym samym linkiem (do odczytania) kazanie Ks. Włodzimierza Małoty CM na tę samą niedzielę.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *