U Pana Dawida Mysiora- cisza o Salezjanach

30.08.2022r. na kanale Dawid Mysior TV autor zamieścił materiał pt. “Św. Jana Bosko- Jak Wychowywać #Młodzież? Założyciel Salezjanów- ŻYWOTY ŚWIĘTYCH”
Autor, który na swoim kanale podaje wiele aktualnych informacji dotyczących Kościoła, a szczególnie spraw związanych z Mszą Św. w rycie rzymskim, do tej pory- również i w tym materiale, nie wspomniał o obecnych zmaganiach Salezjanów, m.in Księdza Michała Woźnickiego SDB o przywrócenie Mszy Św. w rycie rzymskim.

31.08.2022r. próbowałem wielokrotnie, z trzech różnych kont, w kilku podobnych wersjach (łącznie z drobnymi zmianami nazwisk Księży Salezjanów) zamieścić pod Żywotem św. Jana Bosko stosowny komentarz na ten temat. Bezskutecznie.
Żadna wersja mojego komentarza nie znalazła się w przestrzeni publicznej na kanale Pana Dawida Mysiora.
Poniżej publikuję mój komentarz licząc, że być może tą drogą dotrze on do autora i słuchaczy Pana Mysiora.


LJCh. Dzisiaj trzej Salezjanie walczą o powrót Mszy Św. Dlaczego nic Pan o nich nie mówi?
Panie Dawidzie! Czy to zaniedbanie, brak wiedzy czy też celowe zamilczenie- świadome(narzucone?) działanie z tytułu korzystania z posługi Księży FSSPX?
Proszę o rzeczową odpowiedź.

Dlaczego nie powiedział Pan o trzech Salezjanach z terenu Wrocławskiej Inspektorii, którzy od kilku lat walczą o przywrócenie Mszy Św. w rycie rzymskim?
Ks. Jacek Bałemba SDB (obecnie posługujący we Wrocławiu), Ks. Michał Woźnicki SDB (z determinacją od 6 lat zmagający się o przywrócenie Mszy Św. do salezjańskiego kościoła NMP Wspomożycielki Wiernych przy ul. Wronieckiej 9 w Poznaniu) oraz Ks. Dariusz Kowalczyk (posługujący przez kilka lat w Cieszkowie, od września będzie w nowym miejscu).
Ci trzej Salezjanie kilka lat temu wobec Boga podjęli decyzję odprawiania Mszy Świętej w rycie rzymskim – wyłącznie, dożywotnio i nieodwołalnie. Z tego tytułu i z tytułu głoszenia tradycyjnej nauki Kościoła Katolickiego są represjonowani przez władze zakonne i kościelne, które stopniowo skutkują wydaleniem z zakonu.

Ks. Michał Woźnicki SDB represjonowany przez przełożonych, 21.12.2017 r. wyrzucony wraz z Mszą Św. w rycie rzymskim i wiernymi z kościoła NMP Wspomożycielki Wiernych w Poznaniu przy ul. Wronieckiej 9. Ks. Michał Woźnicki SDB został już wyrzucony ze zgromadzenia salezjańskiego (po 25 latach w zakonie). Mimo to od 6 lat odprawia codziennie Mszę Św. w rycie rzymskim w Kaplicy-Celi, którą utworzył w mieszkaniu zajmowanym w Domu Zakonnym przy Wronieckiej 9. Salezjanie – moderniści wielokrotnie dokonywali aktów profanacji oraz ataków na Księdza Woźnickiego m.in.: polanie wodą Najświętszego Sakramentu, profanacja Kaplicy – ataki fizyczne, gazowanie gazem, profanacje, kradzieże mienia kościelnego, zakłócania Mszy Św., kopanie, bicie, a ostatnio w kwietniu 2022 zagrażające życiu pobicie przez współbrata salezjanina ks.(?) Jacka Bielskiego SDB pałką teleskopową w głowę.
Na dniach – 8 września zapowiedziana jest ostateczna interwencja komornika z policją w celu wyrzucenia Kapłana z Kaplicy-Celi. Oficjalne struktury wszczęły też procedurę przeniesienia niewygodnego Księdza Woźnickiego do stanu świeckiego.
Wielu katolików dzisiaj chodzących do kaplic Kapłańskiego Bractwa Św. Piusa X chodzi tam z tytułu słów głoszonych przez Księdza Woźnickiego. Wielu katolików miało siłę stawić opór przeciw kagańcom, przeciw eliksirom dzięki słowom i co ważne postawie Księdza Woźnickiego przypłacanej nieraz mandatami i procesami sądowymi.
Kiedy z tytułu paszportów covidowych zamknięto w więzieniu w Poznaniu Kapłana FSSPX Księdza Łukasza Szydłowskiego FSSPX to właśnie Salezjanin Ksiądz Woźnicki z grupą wiernych dzień w dzień w mrozie modlił się różańcem pod gmachem więzienia.
Nikt do tej pory, łącznie z Ks. Łukaszem nie wspomniał o tym fakcie… Pan też milczy w tej sprawie. Wstyd! Gdzie Pana dociekliwość i obiektywne przedstawianie faktów. W całości, a nie tylko wygodnego wycinka?
Ks. Michał Woźnicki SDB codziennie transmituje odprawiane Msze Św. w rycie rzymskim oraz głoszone nauki na kanale i stronach W obronie Mszy

Ks. Jacek Bałemba SDB represjonowany przez przełożonych (obecnie trwa proces wyrzucenia Kapłana ze struktur zakonnych) 20.07.2021 r. wyrzucony wraz z Mszą Św. w rycie rzymskim i wiernymi z kościoła w Międzyborzu.
Przez rok Kapłan odprawiał Msze Św. Wszechczasów w kaplicy Kapłańskiego Bractwa Św. Piusa X we Wrocławiu, po przyjęciu 16 maja br. z rąk Bp. Richarda Williamsona święceń kapłańskich sub conditione w tradycyjnym rycie- Kapłan został wyrzucony z kaplicy Bractwa FSSPX, a Ks. Karl Stehlin wydał zakaz możliwości odprawiania Mszy Św. przez tego kapłana w jakiejkolwiek i we wszystkich kaplicach Bractwa FSSPX w Polsce.
Ksiądz Jacek Bałemba dla zachowania ortodoksji katolickiej w kulcie, doktrynie i dyscyplinie utworzył w ostatnim czasie we Wrocławiu Oratorium (Dom Modlitwy) p.w. Św. Józefa.
Ksiądz Jacek Bałemba SDB od wielu lat publikuje w internecie katolickie treści m.in. na stronach Actualia.blog

Ks. Dariusz Kowalczyk SDB również represjonowany przez przełożonych zakonnych, Od biskupa miejsca otrzymał niedawno na piśmie (bezprawny ale jakże znamienny) dokument zakazujący odprawiania Mszy Św. w rycie rzymskim nawet prywatnie, bez udziału wiernych!!! Obecnie Inspektor Salezjański z Wrocławia (pod którego podlegają wszyscy trzej Salezjanie) z premedytacją przeniósł Księdza Dariusza do Sosnowca- gdzie nie ma fizycznych możliwości odprawiania Mszy Św. Trydenckiej. W związku z tym najprawdopodobniej za chwilę i w przypadku Księdza Dariusza możliwe będzie wszczęcie procesu wydalenia z zakonu.
Ksiądz Dariusz 16 maja br. z rąk Bp. Richarda Williamsona przyjął święcenia kapłańskie sub conditione.

Dlaczego do tej pory nic Pan nie powiedział na temat tych trzech dzielnych Kapłanów? Mówi Pan o przypadkach dzielnych księży na drugiej półkuli, potrafił Pan mówić o dzielnym pastorze zza oceanu, dlaczego milczy Pan na temat Salezjanów odprawiających tylko i wyłącznie Mszę Św. w rycie rzymskim?
Czy uważa Pan, że istnieje tylko jedna droga powrotu katolickich księży i katolików do tradycyjnej katolickiej Mszy Św. , doktryny i moralności- droga wiodąca jedynie przez strukturę Bractwa Św. Piusa X ?

Z pamięcią w modlitwie
Z Panem Bogiem
Jakub Zygarłowski

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *