Trzecia rozprawa “obwinionego” ministranta 14.05.2021 r.

14.05.2021 r. Ks. Michał Woźnicki SDB odniósł się do dzisiejszych wydarzeń w Sądzie Rejonowym Poznań Stare Miasto – do odsłuchania tutaj.

14.05.2021 r. odbyła się trzecia rozprawa ministranta “obwinionego” o to, iż podczas nabożeństwa w dniu 19.10.2020r. w Kaplicy-Celi nie okazał policjantom dowodu tożsamości oraz nie wykonywał poleceń policjantów…

Wówczas w wyniku interwencji Policjanci w brutalny sposób, w trakcie nabożeństwa, wytargali sprzed ołtarza Księdza Michała Woźnickiego SDB, zakłuli Kapłana w kajdanki i zawieźli na Komisariat, podobnie uczynili z ministrantem.
Policjanci byli wezwani przez księży salezjanów- konkretnie przez księdza Dawida Nowaka SDB który świadomie wprowadził w błąd policjantów.
Mając świadomość, że wzywa i kieruje funkcjonariuszy do prywatnego mieszkania wskazywał, że nie są tam przestrzegane obostrzenia antycovidowe (maseczki oraz ograniczenia ilości osób w kościołach).
W tej sprawie , w dwóch różnych sędziów wydało podobne postanowienia odmawiając wszczęcia postępowania – wskazując że Kaplica- Cela to nie miejsce publiczne zatem nie obowiązują tam przepisy dot. obostrzeń w kościołach.
(Więcej o brutalnej interwencji policji z 19.10.2020r. do odczytania tutaj)

Wezwania policji z 19, 20 oraz 21 października 2020 r. to jedne z wielu przejawów prześladowania przez Salezjanów Mszy Św. w rycie rzymskim, Kapłana i wiernych katolików.

Podczas rozprawy 14.05.2021 r. Ks. Michał Woźnicki SDB, występujący w roli świadka. Na wstępie Kapłan złożył przyrzeczenie na Krzyż Święty, następnie odpowiadał na pytania obwinionego szeroko opisując status Mszy Św. w rycie rzymskim , swój jako Kapłana , a także miejsca – Kaplicy-Celi w aspekcie prześladowania ze strony księży Salezjanów z Wronieckiej 9 (ks. rektora Arkadiusza Szymczaka i pozostałych kapłanów) oraz przełożonego – Ks. Inspektora Jarosława.

Obszerne informacje, liczne fakty przekazywane przez Księdza Michała Woźnickiego SDB zostały zaprotokołowane w aktach sądowych sprawy.
Zapis zeznań Kapłana z Sądu – do odsłuchania tutaj.
Zapis zeznań pozostałych świadków: Pani Lucyny i Pani Renaty – do odsłuchania tutaj.

Przy okazji rozprawy ukazane zostały w całej okazałości absurdy respektowania i egzekwowania prawa dotyczącego obowiązku noszenia maseczek.

Na poprzednią rozprawę obwiniony Jakub Zygarłowski w brązowym kominie na twarzy nie został przez policję i ochronę wpuszczony na teren sądu. Domagali się oni założenia maski.
W dniu dzisiejszym obwiniony wszedł na teren sądu w małej maseczce wykonanej z kawałka materiału wyciętego z owego brązowego komina…
Na sali rozpraw, po zapytaniu sędziego czy owa maseczka spełnia wymogi zdjął maskę i założył ów komin wykonany z tego samego materiału…
Dziś, na sali rozpraw ów komin spełniał wymogi…
Co więcej, po chwili obwiniony okręcił komin, tak iż na jego twarzy znajdowała się dziura po wyciętym na “małą maseczke” materiale. W ową dziurę krawcowa wszyła kawałek siateczki, która nie utrudniała oddychania.

Tak przygotowana maseczka- komin nie wzbudziła w pilnujących porządku na sali rozpraw policjantach – stróżach prawa żadnej reakcji. O dziwo tym razem nie rzucili obwinionego na ziemię, nie dusili od tyłu, nie założyli kajdanek (jak to miało miejsce podczas interwencji 19.10.2020 r.).
Obwiniony nie został też wyprowadzony przez policjantów z sali rozpraw za brak maseczki, złą maseczkę, czy też źle założoną maseczkę, jak to miało miejsce na poprzedniej rozprawie 26.03.2021 r.

Podobnie było w przypadku Pani Renaty, która miesiąc temu, jako świadek nie została wpuszczona na teren sądu w białej masce teatralnej, która zasłaniała usta i nos.
Dziś bez zastrzeżeń ze strony licznych policjantów i ochrony ( łącznie ok 10 funkcjonariuszy !!!) została wpuszczona na teren sądu w tej samej masce…
od której odcięła górną – przykrywającą czoło część,
a dolną część pomalowała na czarny kolor…
Absurd, goni absurd.

Kolejna – czwarta rozprawa w tej sprawie ma się odbyć w Sądzie Rejonowym Poznań- Stare Miasto we wtorek 18 czerwca 2021 r. o godz. 11:00
Informacje na temat drugiej rozprawy ( z 26.03.2021 r.) – znajdują się tutaj
Informacje na temat pierwszej rozprawy ( z 26.02.2021 r.) – znajdują się tutaj